Turaidas
muzejrezervāts

IMG_8418

Turaidā apmeklētājus priecēs pūtēju ansamblis


Svētdien, 4.oktobrī plkst.15.00, Turaidas muzejrezervāta apmeklētājus un rudens dabas krāšņuma vērotājus Turaidas pils pagalmā ar latviešu un ārzemju populārām melodijām priecēs Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansamblis „Sigulda” diriģenta Jāņa Raslava vadībā.

Zelta lapu laikā jau par tradīciju kļuvuši Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansambļa „Sigulda”  muzikālie priekšnesumi Turaidas pils pagalmā. Koncerts „Rudens melodijas” būs veltījums visiem, kam tuva pūtēju orķestru mūzika, ir interese par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu un prieks par rudens daudzkrāsainību dabā.

Diriģents Jānis Raslavs sava mūža lielāko daļu strādājis un muzicējis Siguldā. Viņš daudzus gadus ir vadījis estrādes orķestri “Sigulda” (Tautas kolektīva goda nosaukums iegūts 1972.gadā), 1978.gadā dibinājis pūtēju orķestri “Satezele” (Tautas kolektīva goda nosaukums iegūts 1984.gadā). Vēlāk ar tādu pašu nosaukumu enerģiskais un talantīgais diriģents izveidojis džeza orķestri – bigbendu, bet 2000.gada aprīlī viņš nodibinājis pūtēju ansambli “Sigulda”, kas 2004. gadā ar sponsoru atbalstu laida klajā mūzikas disku “Spraud man puķi pogas caurumā!”. Diriģents Jānis Raslavs bijis vairākkārtēju Vispārējo dziesmu un deju svētku virsdiriģents pūtēju orķestru grupā un strādājis arī kā pedagogs. Viņa vadītie pūtēju kolektīvi vienmēr spējuši iepriecināt klausītājus un radīt pacilājošu noskaņojumu.

Ikviens rudens zelta lapu laikā laipni aicināts uz Turaidu, lai iepazītu vairāk nekā 37 ekspozīcijas Turaidas vēsturiskajā centrā, atcerētos stāstus un leģendas, izkaltu laimes monētu kopā ar Turaidas kalēju un apzinātu kultūras mantojuma daudzveidību!

    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi