Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju statistika 2015. gadā

Turaidas muzejrezervātu 2015. gadā ir apmeklējuši 258 932 interesenti. Tūristi pagājušajā gadā ieradušies no 57 pasaules valstīm. Individuālie apmeklētāji – 176 485, apmeklētāji grupās 72 259, no tiem, skolēni grupās – 12 831, ārzemnieki grupās – 56 061, citi apmeklētāji grupās – 3 367. Pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo 2014. gadu, kad apmeklētāju skaits bija 250 492, ir 3,26 %.

Pateicoties tūrisma firmu aktivitātei un muzejrezervāta veiksmīgai sadarbībai ar līgumfirmām, kā arī Turaidas muzejrezervāta popularizēšanai ārvalstīs, visstraujāk pieaudzis tūristu skaits grupās no Dienvidkorejas, tad seko Spānija, Lietuva, Itālija, Ķīna, Nīderlande, Grieķija un Indija. Ģeopolitiskās situācijas dēļ visstraujāk tūristu skaits ir krities no Krievijas un, iespējams, bēgļu situācijas dēļ arī no Vācijas. Tomēr neskatoties uz to, Vācija Turaidas apmeklējuma ziņā ieņem godpilno pirmo vietu. Arī kopumā tūristu skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis. TOP 10 Turaidas muzejrezervāta apmeklējumā 2015. gadā grupās apmeklējušo skaita ziņā veido sekojošas valstis: pirmajā vietā aizvien ir Vācija – 13 698, tad seko Spānija – 8 269, Japāna – 5 914, Lietuva – 4 763, Francija – 4 280, Itālija – 3 739, Krievija – 3 347, Dienvidkoreja – 3 009, Igaunija – 2 969 un Austrija – 2 234.

2015. gadā noslēgti 9 jauni sadarbības līgumi ar Latvijas un ārvalstu tūrisma aģentūrām (Lietuvas, Igaunijas), kuras piesaista tūristus no dažādām pasaules valstīm. Bijis arī liels pieprasījums pēc Turaidas muzejrezervāta speciālistu vadītajām ekskursijām. Pavisam novadītas 506 ekskursijas latviešu, angļu, krievu un vācu valodās, no kurām 415 ekskursijas novadītas svešvalodās.

Gada laikā, sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA) un Siguldas Attīstības aģentūru (SAA), novadītas ekskursijas un sniegta informācija 9 ārvalstu žurnālistu grupām no Vācijas, Lihtenšteinas, Dienvidkorejas TV, Austrijas, Krievijas, Igaunijas, Nīderlandes un Nīderlandes veložurnālistiem. Sadarbībā ar tūrisma aģentūrām Turaidas muzejrezervātu apmeklējušas 30 tūroperatoru grupas no Kazahstānas, Japānas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Vācijas, Somijas, Dienvidkorejas, Lielbritānijas, Indonēzijas, Lietuvas, Francijas, Ķīnas, Nīderlandes, Zviedrijas, Norvēģijas, Itālijas, Igaunijas, Dienvidamerikas, Krievijas, kā arī pārstāvji no Eiropas Tūrisma Komisijas.

Turaidas muzejrezervātu 2015. gadā apmeklējušas grupas arī no Āfrikas valstīm, Jaunzēlandes, Malaizijas, Singapūras, Taizemes, Vjetnamas, Indijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Uzbekistānas, Moldovas, Azerbaidžānas, Tadžikijas un Ēģiptes. Līdz ar to varam secināt, ka Turaidas vēsturiskais centrs un Latvijas kultūras mantojums interesē un aizrauj arvien vairāk dažādu valstu tūristus.

Ilga Korkliša Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste
    Aktuāli, Jaunumi