9. aprīlī Turaidas muzejrezervāts aicina uz Informācijas dienu

Tuvojoties vasaras sezonai, 9. aprīlī plkst. 10.00, Turaidas muzejrezervāts kā katru gadu muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā aicina uz pavasara tūrisma konferenci – Informācijas dienu, kurā interesentus iepazīstinās ar muzejrezervāta 2016. gada aktualitātēm, publikācijām, jaunumiem ekspozīcijās un plašo piedāvājumu. Informācijas dienā par muzeja stratēģiskajiem jaunumiem vēstīs Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne, par atjaunotajām ēkām, kvalitātes uzlabojumiem ekspozīcijās un topošajiem projektiem stāstīs galvenie speciālisti un sadarbības partneri, kā arī neizpaliks arī gida profesijas kvalitāti veicinoši ziņojumi.

Informācijas diena Turaidas muzejrezervātā kļuvusi par tūrisma nozares speciālistu atzītu un apmeklētu pasākumu, kas tiek organizēta, veicinot sadarbību ar Latvijas Profesionālo gidu asociāciju un Latvijas Tūrisma gidu asociāciju, tūrisma firmām, gidiem, tūrisma informācijas centriem un tūrisma organizatoriem Latvijā. Šajā dienā iegūstamā informācija un ekskursijas ir saistošas arī ikvienam, kam interesē Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojums un tā konteksts Latvijas vēsturē, tāpēc Informācijas dienā piedalīties aicināts ikviens interesents.

PROGRAMMA

9.30 – 10.00 – Reģistrācija, grāmatu galds 10.00 – 10.30 – Turaidas muzejrezervāts 2016. gadā Anna Jurkāne, Turaidas muzejrezervāta (TMR) direktore 10.30 – 10.50 – Ekspozīcijas “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē” kvalitātes uzlabojumi un katalogs “Baltu un Baltijas somu senlietas Turaidas muzejrezervāta krājumā” Ligita Beitiņa, TMR galvenā speciāliste 10.50 – 11.25 – Vides ekspozīcijas “Apļa biolokāciju anomāliju jeb āderu struktūra Jāņkalnā” ieceres un risinājumi Arisa Pastuhova, TMR sadarbības un kultūras mantojuma projektu vadītāja 11.25 – 11.50 – Turaidas vēsturisko dīķu kaskāžu atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas projekts Edgars Neilands, SIA “Labie koki” valdes loceklis 11.50 – 12.15 - Izstāde “Ceļā uz Latvijas valsti” Edgars Ceske, TMR galvenais speciālists 12.15 – 12.45 – Kafijas pauze, izstāde “Ceļā uz Latvijas valsti” 12.45 – 13.15 - Top katalogs “Turaidas pilī atrastās monētas 2., 11.-19. gadsimtā” Tatjana Berga, LU Latvijas vēstures institūta pētniece, numismāte 13.15 – 13.40 - Atjaunotā muižas vagara mājas klēts un Šveices mājas saimniecības ēka Dainis Linmeijers, TMR direktora vietnieks pieminekļu saglabāšanas un infrastruktūras jautājumos 13.40 – 14.00 - Atvērtie krājumi Turaidas muzejrezervātā Līga Kreišmane, TMR galvenā krājuma glabātāja 14.00 – 14.15 – Turaidas muzejrezervāta pasākumi un aktivitātes 2016. gadā Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja 14.15 – 14.50 - Kā gidam strādāt kvalitatīvāk un gudrāk? Inese Ebele, Vidzemes Augstskolas pasniedzēja 15.00 – 16.00 – Ekskursijas:
  • Atklātie krājumi Turaidas muzejrezervātā – pūra lādes muižas pārvaldnieka vecajā dzīvojamā mājā un piena trauki muižas vagara mājas klētī
  • Atjaunotā muižas vagara mājas klēts un Šveices mājas saimniecības ēka
  • Turaidas pagasta magazīna

Dalības maksa – 5.00 eiro (izdales materiāli, kafija, cepumi) Pieteikšanās pa tālr. 67971402 vai e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv līdz 8. aprīlim vai reģistrējieties šeit:

Reģistrācija. Informācijas diena Turaidas muzejrezervātā. 2016. gada 9. aprīlis.

Aktuāli, Jaunumi