Notiek pils lielā pusapaļā torņa sargapeju restaurācija

Turaidas pils komplekss ieņem īpašu vietu Latvijas vēsturē un ir nozīmīgs objekts Latvijas kultūrvēsturiskajā mantojumā. Lai to uzturētu un saglabātu nākamajām paaudzēm, ir nepieciešams pastāvīgi nodrošināts šī kultūras pieminekļa saglabāšanas process. Šobrīd Turaidas pilī tiek realizēta projekta "Turaidas pils balkonu, galeriju, pusapaļā torņa āra kāpņu renovācija" 5. kārta - notiek pils lielā pusapaļā torņa sargapejas koka galerijas pagalma posma restaurācija.

Darba gaitā tiks nomainītas laika zoba skartās koka konstrukcijas, mūrī stiprinātās konsolsijas tiks nomainītas pret lielāka šķērsgriezuma izturīgākām sijām, kā arī tiks atjaunots dakstiņu jumta pieslēgums pie torņa mūra.

Restaurācijas darbi tiek plānoti aptuveni līdz marta beigām. Darbus veic SIA "Warss+".

Aktuāli, Jaunumi