Tiek atjaunota pirtiņa – viena no muižas saimniecības ēkām

Turaidas muižas apbūves kompleksā ietilpst 23 ēkas un viena no tām ir pirtiņa. Guļbaļķu ēka celta 1828. gadā. Sākotnēji tā izmantota dzīvošanai, pēc tam ēka pielāgota muižas ļaužu pirts vajadzībām un padomju laikā tā izmantota kā vietējo iedzīvotāju lopu kūtiņa. Ēku kā pirti Turaidas muzejrezervāts rekonstruē 1996. gadā. Tajā iekārtota ekspozīcija, kura sniedz ieskatu pirtsslotu un zāļu tēju daudzveidībā un atspoguļo pirtī un tās tuvumā darīto sieviešu darbu – veļas velēšanu un dzijas krāsošanu ar augu krāsvielām.

Šo divdesmit gadu laikā laika zobs atstājis savas pēdas. Pirtī tiek nomainīta koka dēļu grīda un protezētas sienās bojātās baļķu vietas. Paveicot darbus, būs nodrošināta pagrīdes telpas ventilācija. Darbus veic SIA “BALGA”- būvnieki, kuriem ir liela pieredze guļbūvju restaurācijā. Arī Turaidā viņi jau veikuši vagara mājas klētiņas un  Šveices mājas saimniecības ēkas restaurācijas darbus.

Aktuāli, Jaunumi