Turaidas
muzejrezervāts

IMG_4035_samaz

21. maijā MUZEJU NAKTS 2016 – “Šonakt gadsimti durvis ver”


Šogad Latvijas muzeji piedalīties “Muzeju nakts” akcijā 21. maijā, kad vakarā no plkst. 19.00 līdz 01.00 daudzos muzejos vērsies durvis, lai aicinātu iepazīt vēstures stāstus, materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu, aicinātu aktīvi iesaistīties izziņas piedzīvojumā. Šī gada “Muzeju nakts” tēma Latvijā ir “Durvis”.

Durvis ir sākums un robežšķirtne starp iekšējo un ārpasauli, starp „pirms” un „ pēc”, starp zināmo un nezināmo, starp savējiem un svešajiem. Atrasties uz sliekšņa nozīmē būt neaizsargātam, riskēt, nezinot, kas sagaida otrpus durvīm. Atvērs vai neatvērs? Aicinās iekšā vai aizcirtīs deguna priekšā? Katru durvju vēršana ir robežas šķērsošana, nenojaušot, ar ko tā vainagosies – tas ir mirklis pirms nezināmā.

Turaidas muzejrezervātā aicinām vērīgi aplūkot durvis – tās atver ceļu uz dažādiem gadsimtiem, tās atver skatu uz cilvēka iekšējo pasauli, tās ir liecība par amatnieku veikumu citos laikos, par skaistuma, vērtību un drošības izpratni. Arī nemateriālais kultūras mantojums glabā atziņas par durvīm cilvēka dzīvē – gan tām, kas viegli veras, gan tām, kas vienmēr paliek mums slēgtas, gan tām, kuras glabā jūtu pasaules noslēpumus. Durvis jāgrib un jāmāk atvērt. Ar īsto atslēgu, ar interesi, izziņas vēlmi un labvēlību. Durvis uz vēsturi, durvis uz pasauli, durvis uz saprašanos.

                                                                                         PROGRAMMA TURAIDAS MUZEJREZERVĀTĀ

 19.00 – 01.00 – Atvērtas ekspozīcijas Turaidas mūra pilī, baznīcā, dārznieka mājā un muižas saimnieciskās apbūves centra ēkās

Izstādes:

  • “Ceļā uz Latvijas valsti”– muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas izstāžu zālē
  • „Durvju anatomija” – Turaidas muzejrezervāta krājuma izstāde muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā
  • „Durvis uz dvēseli” – Turaidas muzejrezervāta Atbalsta biedrības biedru mākslas darbi pils ziemeļu tornī
  •  “Turaida Indriķa hronikā” – brīvdabā pie Turaidas pils

19.00 – 22.00 – Orientēšanās spēle “Atrodi 7 īpašās durvis Turaidā!”
Sākums pie Turaidas muižas vecās dzīvojamās mājas

19.00 – 22.00 – Viduslaiku spēles mazajiem un lielajiem
Turaidas pils pagalmā

19.00 – 20.00 – Deju koncerts zālienā pie ābolu klētiņas, dejo Siguldas deju kolektīvi “Purenīte”, “Vizbulīte” un Allažu “Ķimenīte”

20.00 – 21.00 – Ekskursija „Ko vēsta ēku durvis Turaidā?” kopā ar galveno speciālistu Egīlu Jemeļjanovu   Sākums Turaidas pils pagalmā

21.00 – 21.30 – Stāsts “Durvis Rīgā divu gadsimtu garumā” kopā ar TMR Atbalsta biedrības biedru, vēsturnieku Paulu Gailīti Turaidas pils ziemeļu tornī

21.30 – 22.15 – Svētbrīdis Turaidas baznīcā, mācītājs Didzis Seržāns, piedalās Allažu sieviešu vokālais ansamblis “Liepavots”

22.15 – 23.00 – Viduslaiku dejas kopā ar seno deju grupu “Ballare”
Turaidas pils pagalmā

23.00 – 00.00 – Dziesminieka Ulda Kākuļa koncerts “Tu manās durvīs” Turaidas pils pagalmā

22.00 – 01.00 – Gaismu raksti „Pils stāsti” Turaidas pils pagalmā

Dalība bez maksas.

Vairāk informācijas pa tālr. 26572142, vai e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv

    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi