20. jūnijā – Saulgriežu ielīgošana – SPĒKA VIJAS vīšana Turaidā

Gatavojoties vasaras saulgriežu svētkiem Turaidā, 20. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 20.30 Turaidas muzejrezervātā ikviens aicināts piedalīties SVĒTKU IELĪGOŠANĀ - SPĒKA VIJAS – ozolzaru vijas vīšanas akcijā. Jau trešo gadu, gatavojoties saulgriežu svinībām, tiks vīta 80 m gara ozolu zaru vija, ar ko svētkos 21. jūnija vakarā rituāla laikā rotāt Jāņu ugunskuru.

Šogad Jāņu ielīgošana un vijas vīšanā piedalīsies Siguldas novada Kultūras centra sieviešu koris TEIKSMA ar draugiem, folkloras kopa “SILAVOTI”. Tiks dziedātas Jāņu līgotnes un iemīļotas ziņģes un dziesmas par dzimto zemi, Gauju un jūru.

Pinu, pinu, viju, viju, Pie ozola stāvēdama: Zeltu pinu pīnītē, Sudrabiņu vijiņā. Satiksimies, gatavosimies svētkiem un radīsim prieku viens otram! Līgo! Lai top!
    Aktuāli, Pasākumi