Turaidas pils ziemeļu priekšpils vārtu torņa pamatu saglabāšana

Turaidas pils ziemeļu priekšpils vārtu torņa aizsargkārtas atjaunošanas darbu process

Lai nodrošinātu Turaidas mūra pils saglabāšanu, pils ēkās regulāri tiek veikti dažādi darbi. Šovasar pilī norit Ziemeļu priekšpils otrā vārtu torņa pamatu aizsargkārtas atjaunošanas darbi, kurus veic muzejrezervāta restauratori.

Torņa pamati pēc arheoloģiskās izpētes 1980tajos gados tika iekonservēti, tos no virspuses apmūrējot. Laika gaitā sākotnēji uzmūrētā aizsargkārta ir zaudējusi saistvielu - java izskalota, izbirusi, un mūrējums daļēji nobrucis. Darbu gaitā tiek izveidota jauna aizsargkārta oriģinālajam vārtu torņa pamata apjomam.

Aktuāli, Jaunumi