Turaidas
muzejrezervāts


30. septembrī – Turaidā – Līvu diena skolēniem


Šī gada 30. septembrī no 10.00 līdz 18.00 Turaidas muzejrezervātā tiek gaidīti skolēni, lai interaktīvā veidā izzinātu vēsturi par vienu no Latvijas pamattautām – lībiešiem. Lībiešu dienas mērķis ir popularizēt Gaujas lībiešu kultūras mantojumu un iedvesmot skolēnus iepazīt lībiešu tautas vēsturi.

Lībiešu dienas ietvaros ikviens varēs uzzināt – Kas ir Gaujas lībieši? Kur viņi dzīvoja? Ko darīja? Kā runāja? Kā ģērbās? Kā veidoja sadarbību ar citām tautām?

Šajā dienā skolēnus sagaida aizrautīga spēle, meklējot Gaujas lībiešu pēdas, atklājot viņu kultūras mantojumu Turaidas vēsturiskajā centrā. Piecās vietās muzejrezervāta teritorijā būs dažādi uzdevumi, pārsteigumi, kas radīs izziņas prieku un sniegs zināšanas, kas noderēs gan skolēniem, kas tikko sākuši mācīties vēsturi, gan 9. klases skolēniem, gatavojoties vēstures eksāmenam.  Ikvienam tiks balva par dalību un gandarījums par kopīgu vēstures izzināšanu.

Visas dienas garumā būs iespēja doties arī ekskursijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē” kopā ar zinošu gidu un iepazīt arī vairāk nekā 35 citas Turaidas muzejrezervāta ekskursijas.

Vairāk informācijas un pieteikšanās Līvu dienas Turaidā aktivitātēm pa tālr. 26572142, vai e-pastu: anda.skuja@turaida-muzejs.lv

    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi  

Turaidas muzejrezervāts