LTV1 televīzija viesojas muzejrezervāta krājumā

Turaidas muzejrezervāta krājumu 13. oktobrī apmeklēja LTV1 raidījuma “4. studija” filmēšanas grupa, kas veica krājuma mākslas priekšmetu kolekcijas filmēšanu ar nolūku sagatavot sižetu par zelta rudens Siguldas, Krimuldas un Turaidas apkārtnes atveidojumu latviešu mākslinieku gleznās. Turaidas muzejrezervāta krājumā atrodas dažādu Latvijas mākslinieku mākslas darbi, to vidū Eduarda Metuzāla, Nikolaja Lindes, Aleksandra Pētersona, Zelmas Baltkājas, Vitolda Svirska, Voldemāra Gudovska, Villijas Jansones, Oskara Plāciņa, Rutas Opmanes, Alberta Osīša, Jāņa Puriņa, Sabīnes Stālas un Raita Tikuma gleznas. Muzejrezervāta krājuma nodaļas speciālisti izrādīja gleznas un pētniecības un ekspozīciju nodaļas galvenais speciālists Edgars Ceske iepazīstināja ar Gaujas senlejas attēlojuma tradīcijām Latvijas ainavu glezniecībā, sākot no 19. gadsimta sākuma.

Sižets tiks raidīts LTV1 raidījumā “4.studija” ceturtdien, 20.oktobrī plkst. 18.50.

Mākslinieku gleznās Sigulda, Krimulda un Turaida attēlota dažādās noskaņās un niansēs, tomēr viskošāk un emocionālāk iespaids par krāšņo zelta rudeni veidojas pašam vērojot Gaujas senielejas daudzveidīgās krāsas, toņus un pustoņus dabā no Turaidas pils Galvenā torņa. Steidzieties šogad baudīt rudens un kultūras mantojuma saskaņu Turaidā!

Aktuāli, Jaunumi