Pabeigta Turaidas pils kompleksa austrumu korpusa fasāžu un jumta konservācija

Šogad vasaras sezonā Turaidas pils kompleksā tika turpināti un pabeigti austrumu korpusa fasāžu un jumta konservācijas darbi, kurus saskaņā ar tehnisko projektu veica SIA “BAUMEISTER”. Projekta autors un būvprojekta vadītājs - arhitekts Artūrs Lapiņš. Projekta risinājumus sagatavoja arhitekte Sabīne Erte un būvinženiere Kristīne Klimbe.

Pils kompleksa atjaunošanas darbu mērķis ir saglabāt Turaidas pils 20. gs. otrās puses romantiskās rekonstrukcijas rezultātā izveidoto tēlu un apjomu, nodrošinot kompleksa uzturēšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Darba procesā tika risināta mūra sienu esošā stāvokļa konservācija, nostiprinot esošās konstrukcijas. Tika veikta nestabilo mūra fragmentu nostiprināšana, zudumu rekonstrukcija, šuvju atjaunošana, mūra augšējās daļas attīrīšana, izlīdzināšana, papildināšana un nosegšana. Tika izolēta ēkas augšējā (terases) daļa, lai ūdens nevarētu iekļūt telpās un ēkas pagrabos. Tā kā nākotnē ir plānota ekspozīcijas izveidošana pirmā stāva iekštelpā, līdztekus pārsegumu hidroizolācijai tika iestrādāta siltumizolācija.

Šobrīd pils apmeklētājiem ir nodrošināta pils austrumu korpusa stūra terases pieejamība - jauna skatu vieta, no kuras var iepazīt Turaidas pils kompleksu jaunā rakursā. Ir vērts redzēt!

Aktuāli