Turaidas
muzejrezervāts

IMG_5619_samaz

Ziemassvētku programmas Turaidas muzejrezervātā


Brīnišķīgs ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks! Aicinām jaunāko klašu skolēnus izzināt Ziemassvētku latviskās tradīcijas, viesojoties Turaidas muižā! Skolēniem programmas laikā būs iespēja izgatavot dāvaniņu saviem mīļajiem, iemācīties Ziemassvētku tautasdziesmu, spēlēt rotaļas un uzzināt, kā senākos laikos svinēja Ziemassvētkus! Būs gan mīklu minēšana, gan nākotnes zīlēšana, gan maskošanās, gan saldas piparkūkas! Gatavosimies svētkiem kopā!

Programma piemērota pirmsskolas vecāko grupu audzēkņiem un 1.- 6. klašu skolēniem. Ziemassvētku gaidīšanas laikā pārņem domas par gaismu sevī, labiem darbiem un rodas vēlēšanās iepriecināt citus. Programma veidota kā radošā darbnīca, kuras laikā ikviens dalībnieks pašrocīgi var izgatavot mazu dāvaniņu, ko Ziemassvētku vakarā palikt zem eglītes kā pārsteigumu māmiņai, tētim, vecmammai vai kādam citam mīļam cilvēkam. Pēc dāvaniņu izgatavošanas draudzīgā pulkā skolēni min mīklas, iet rotaļās un zīlē nākamā gada veiksmes un notikumus. Iepriekš vienojoties ar Turaidas kalēju, dalībniekiem ir iespēja liet laimes smēdē un, veroties ēnu atspulgos, ielūkoties nākotnē. Svētku sajūtas rada eglītes smarža, svecīšu liesmiņas un cienāšanās ar gardām piparkūkām un smaržīgu tēju.

Papildus piedāvājums:

  • Laimes liešana pie kalēja – papildus samaksa kalējam, (cena par vienu laimīti – 1.00 euro).

Iespējama vienošanās par skolas liecību izsniegšanu un Ziemassvētku saldumu paciņu dāvināšanu programmas gaitā.

  • Cena grupai:  31.30 EUR+ ieejas biļetes (pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas, skolēniem 0.70 EUR, pavadošajam skolotājam – bezmaksas)
  • Programmas ilgums: 1,5 h
  • Cilvēku skaits: līdz 35 personām
  • Norises laiks: 1. decembris – 30. decembris
  • Valoda: latviešu, krievu
    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi