Arī Latvijas Radio – stāsts par Klaušinieku mājas Spāru svētkiem

Turaidas vēsturiskajai Klaušinieku mājai nosvinēti spāru svētki. Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei „Valsts nekustamie īpašumi” pērn uzsāka īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa – Turaidas muižas Klaušinieku mājas atjaunošanu. Projektu plānots pabeigt nākamā gada vasarā, kad vēsturiskajā mājā muzejs plāno ierīkot arī ekspozīciju par klaušu laiku un zemnieku ceļu līdz Latvijas valstij.

Turaidas muzejrezrvāta kompleksā ar skaļām danču dziesmām nosvinēti Turaidas muižas atjaunotās Klaušinieku mājas spāru svētki. Klaušinieku māja celta 18. gadsimtā. Līdz šodienai bija saglabājušies ēkas pamati un ceturtdaļa ēkas sliktā stāvoklī, taču tagad ainaviskajā vietā jau slejas ēkas koka karkass ar ozollapu vainagu jumta spārēs un izbūvēti laukakmeņu pamati.

Sintija Ambote
    Aktuāli, Jaunumi, Klaušinieku māja un ekspozīcija