Vasaras saulgriežu svētki četros novados

BALT-ieskanja_SKREJL(2)-1-121. jūnijā Dagdā, Jelgavā, Jūrkalnē un Turaidā notiks īpaši pasākumi “Vasaras Saulgrieži Latvijas novados”. Ieskandinot nākamā gada Starptautisko folkloras festivālu “Baltica”, kas notiks Jāņu zīmē, arī šogad tieši Vasaras Saulgriežos visos četros Latvijas novados tiks kurinātas Jāņugunis, dziedātas līgotnes, veikti uguns un saules rituāli. Svētkos piedalīsies ap 120 Latvijas folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi, izdziedot katra novada skaistākās Jāņu dziesmas un aicinot izdzīvot vasaras saulgriežu tradīcijas.

Dagdā pasākuma ieskaņā tiks gatavota aukstā zupa un siets Jāņu siers. Jūrkalnē Ugunspļavā Jāņa bērni tiks aicināti pie vairākiem ugunskuriem un tradicionāli tiks dedzinātas ugunsdzirnavas. Jelgavā tiks dedzināti gan ugunskuri, gan celtas pūdeles, un kanālā tiks laisti izgaismoti plosti ar vainagiem. Savukārt Turaidā vasaras saulgriežu naktī degs treji ugunskuri, ar uguns bultām Jāņkalnā tiks aizdegta pūdele, pusnaktī tiks ritināts uguns rats un visas nakts garumā izdzīvotas vasaras saulgriežu tradīcijas un daudzinātas dzimtas, kas kopj latviskās tradīcijas.

Aktuāli, Jaunumi, Latvijai 100