Sākušies arheoloģiskie izrakumi Turaidas Baznīckalnā – viduslaiku kapsētā

IMG_7995Šogad, jūlija mēnesī, tiks veikti pārbaudes izrakumi senās Turaidas Baznīckalna kapsētas teritorijā, kas šajā vietā tā pastāvēja no 13. gadsimta līdz 1772. gadam.

Darbu mērķis ir konstatēt tieši seno kapukalnu norobežojošā žoga vietu un, veiksmes gadījumā, atrast arī tā konstrukciju paliekas – mietu vietas vai citas detaļas. Tā kā zināms tikai viens – ap 1680to gadu zviedru izgatavots plāns – zīmējums, kur šis žogs aptuveni attēlots kā no vertikāliem mietiem veidota sēta, arī vismazākā papildinformācija par to ir ļoti nozīmīga. Iegūtās ziņas varētu noderēt nožogojuma rekonstrukcijas izveidošanai nākotnē, pietuvinot Baznīckalna apkārtni senākajam izskatam. Senatnē žogs apņēma visu uzkalnu, baznīcas priekšā bijuši vārti.

Arheoloģiskajos izrakumos piedalīsies Siguldas novada skolu jaunieši, turklāt vairāki jau ar iepriekšējo sezonu darba pieredzi. Jācer, ka jūlija mēnesī mūs gaida interesanti atradumi, par kuriem informēsim arī turpmāk.

Egīls Jemeļjānovs Turaidas muzejrezervāta galvenais speciālists, arheologs

Aktuāli, Jaunumi