12. decembrī – Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidā

ziemassveetku afisha2017

Turaidas muzejrezervātā 12. decembrī plkst. 15.00 ikviens aicināts uz Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” audzēkņu un skolotāju Ziemassvētku ieskaņu koncertu Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā, lai, jauno mākslinieku mūzikas, dziesmu un dzejas priekšnesumos ieklausoties, sajustu Ziemassvētku gaisotni.

Decembrī Adventa laikā jau tradicionāli Turaidas muzejrezervātā satiekas jaunā un vecākā gada gājuma paaudze, lai kopīgi vienotos mūzikas un mantojuma pasaulē. Ziemassvētku sajūtas savstarpējā saskarsmē gūst gan jaunākā, gan dzīves pieredzējusī paaudze.

Pirms un pēc koncerta Turaidas muzejrezervāta izstāžu zālē apskatāma izstāde “Pilsonis”, kas ir viens no posmiem Latvijas valsts simtgadei veltītās ekspozīcijas “Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” veidošanā. Izstāde stāsta par jēdziena “pilsonis” evolūciju latviešu sabiedrībā no 20. gadsimta sākuma līdz 1920. gadam, kā arī pilsoniskās apziņas lomu Latvijas valsts izveidē un nosargāšanā.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi