Turaidas
muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts Ziemassvētku laikā un Jaunā gada sākumā


Ziemassvētkos un gadu mijas brīvdienu laikā Turaidas muzejrezervāts atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00.

Ik dienas apmeklētājiem atvērtas un pieejamas Turaidas vēsturiskā centra brīvdabas ekspozīcijas, Baznīckalns un Turaidas Rozes piemiņas vieta, Tautasdziesmu parks un Dainu kalns. Turaidas mūra pilī atvērtas ekspozīcijas, kas vēsta par norisēm laikā no 13. līdz 18. gadsimtam. Ikvienam interesentam ir iespēja uzkāpt pils Galvenajā tornī, no kura paveras varena Gaujas senielejas ainava.

Kā dāvanu saviem apmeklētājiem svētku laikā muzejs atvērs ekspozīcijas, kuras parasti ir atvērtas tikai vasaras sezonā:

No 23. decembra līdz 7. janvārim būs atvērta Turaidas baznīca ar tajā esošo ekspozīciju un īpaši svētku laikam veltīto Turaidas muzejrezervāta krājuma Ziemassvētku apsveikumu kartīšu izstādi.

Ziemassvētku dievkalpojumi baznīcā notiks: 24.decembrī plkst.16.00 Ziemassvētku vakara dievkalpojums. 26.decembrī plkst.11.00 Otro Ziemassvētku dievkalpojums. Kā parasti arī katru svētdienu Turaidas baznīcā plkst. 11:00 notiks dievkalpojumi kopā ar mācītāju Didzi Seržānu.

No 23. decembra līdz 7. janvārim būs atvēra arī Dārznieka māja, kurā atrodas ekspozīcija „Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”.

Savus apmeklētājus sagaida arī Turaidas smēde, kurā kalējs ir sagatavojis visu, lai ikviens var izliet savu nākamā gada laimi vai izkalt talismanu – monētiņu. Pirms smēdes apmeklējuma ar kalēju Andri Ščeglovu ieteicams sazināties pa tālruni 29490869.

Priecīgus svētkus un jaukus brīžus Turaidas muzejrezervātā!

    Aktuāli, Jaunumi  

Turaidas muzejrezervāts