Turaidas
muzejrezervāts

Brīvdienās Turaidas muzejrezervāts atvērts apmeklētājiem


Šajā gadā aprīļa beigas un maija sākums ir bagāts ar brīvdienām. Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem atvērts ik dienu no plkst. 9:00 – 20:00.

Atklājot vasaras sezonu, Turaidas muzejrezervāts aicina izbaudīt svētku brīvdienas Turaidas vēsturiskajā centrā, iepazīstot vēstures stāstus tūkstoš gadu garumā, izzinot vairāk nekā 35 ekspozīcijas dažādās ēkās un brīvdabā, sajūtot pavasara dvesmu Dainu kalnā un vērojot Gaujas senielejas skatus no pils Galvenā torņa.

Ikviens apmeklētājs, īpaši ģimenes ar bērniem, 1. maijā un 4. maijā laika posmā no 11.00 līdz 17.00, aicināts piedalīties orientēšanās spēlē “Turaidas pils noslēpumi”, kuras laikā būs iespēja interaktīvā veidā iepazīties ar atsevišķiem krājuma priekšmetiem, ekspozīciju un interjera elementiem, kā arī apmeklēt šogad atvērtos pils ZA stūra pagrabus un apskatīt pili no jaunas skatu terases. Tā kā šogad augustā Turaidā notiks 35. pasaules čempionāts orientēšanās sportā, tad orientēšanās spēle "Turaidas pils noslēpumi" ir kā iesildīšanās lielajam sporta notikumam.

Svētku brīvdienās un arī visu vasaras sezonu Turaidas muzejrezervātā mākslas telpā darbosies Siguldas mākslinieks Elmārs Gaigalnieks, piedāvājot apmeklētājiem iepazīt smilšu gleznu tapšanas brīnumu, iegūt pastelī vai eļļā gleznotu savu portretu un izbaudīt nesteidzīgas sarunas par mākslu.

Ekspozīcija “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē” papildināta ar jaunu eksponātu. Apmeklētājiem tiek dota iespēja iepazīt somugru tautu mītiskos priekšstatus par pasaules radīšanu ar smilšu kino tehnikā veidota videostāsta palīdzību.

Muižas smēdē ir iespēja satikt kalēju Andri Ščeglovu, bet muzeja Apmeklētāju centra pagrabiņā nobaudīt kafejnīcas “Mr.Biskvīts” pagatavoto aromātisko kafiju, garšīgās kūkas un smalkmaizītes.

Turaidas muzerjezervāts no 1. maija līdz 30. septembrim atvērts katru dienu bez brīvdienām no 9.00 līdz 20.00. Atvērtas ekspozīcijas brīvdabā, Turaidas pilī, baznīcā, Dārznieka mājā un.muižas saimnieciskā centra ēkās, kas atspoguļo Turaidas vēsturiskā centra attīstību tūkstoš gadu garumā Latvijas un Eiropas notikumu kontekstā.

    Aktuāli, Jaunumi  

Turaidas muzejrezervāts