Iestādīts saulgriežu ozoliņš

Dziesmu dārzā 16. aprīlī, apliecinot veiksmīgo sadarbību vasaras saulgriežu svētku rīkošanā Turaidas Jāņkalnā, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne kopā ar muzeja darbiniekiem un sadarbības partneriem no “Nodibinājuma Māras loks” iestādīja skaistu ozoliņu, kuru muzejrezervātam dāvināja trešais vasaras saulgriežu svētku Turaidā sadarbības partneris – Siguldas pašvaldība.

Ozoliņam ir simboliska vērtība, jo tas Siguldas pašvaldībai tika dāvināts nemateriālā kultūras mantojuma vērtību iekļaušanas Latvijas Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā svinīgajā ceremonijā Turaidā, saņemot apliecinājumu par Siguldas spieķa darināšanas prasmju iekļaušanu nozīmīgajā sarakstā. Siguldas pašvaldības Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, dāvinot ozoliņu, izteica pateicību par labo sadarbību ar Turaidas muzejrezervātu vasaras saulgriežu rīkošanā un pauda vēlējumu, lai ozoliņš priecē ikvienu svētku dalībnieku un apmeklētāju.

“Nodibinājuma Māras loks” pārstāvis Ramants Jansons atrada uguns āderu krustpunku un, kopīgi dziedot tautasdziesmas, ozoliņš tika iestādīts un guva arī lietus miglas svētību.

Vasaras saulgriežu svētki Turaidā 21. jūnijā šogad tiks rīkoti jau divpadsmito gadu pēc kārtas. 2018. gadā pirmo reizi vasaras saulgriežu svētki Turaidā iekļauti starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” programmā, tādējādi apliecinot Baltijas valstu tradīciju vienotību. Svētki būs festivāla noslēguma pasākums, kurā piedalīsies arī ārzemju viesu folkloras kopas. 2018. gada festivāla tēma ir “Jāņi. Ziedēšana”, tāpēc likumsakarīgi, ka Turaida ir izvēlēta kā norises vieta festivāla noslēgumam. Svētki iekļauti Latvijas simtgades valsts nozīmes svētku programmā. Vasaras saulgriežu svētku rīkošanu Turaidā finansiāli atbalsta Siguldas pašvaldība.

Aktuāli, Jaunumi, Latvijai 100, Pasākumi