27. maijā Turaidā dejos Somijas un Latvijas deju kopas

Svētdien, 27. maijā plkst. 13.00 Turaidas muzejrezervātā zālienā pie baznīcas deju koncertu sniegs Lempalā Jauniešu asociācijas Salona deju grupa un Tamperes Pieaugušo izglītības centra senioru deju grupa “Iloinen Piiri”(“Priecīgais aplis”) no Somijas un viņu draugi no Siguldas - Kultūras centra senioru deju kopa "Sniegaroze" un Siguldas pagasta Kultūras nama senioru deju kopa "Preilene". Grupu vadītāja Antra Zūkere.

Deju grupas “Iloinen Piiri” repertuāru veido starptautiskās senioru dejas, bet savam priekam viņi apgūst arī citu stilu dejas. Grupas sastāvā šobrīd ietilpst 20 dāmas un 6 kungi, daudzi dejo jau vairāk nekā 10 gadus. Dejas prasmi  senioriem apgūt palīdz grupas vadītāja Aune Koskela.

Salona jeb balles deju grupa no Lempalā savu darbību uzsākusi jau pagājušā gadsimta 60-ajos gados un dejo dažādu laikmetu modes dejas, pārsvarā 18.-19.gs. mijas viesību dejas, cenšoties saglabāt senās salona deju tradīcijas. Grupas vadītāja ir Aune Koskela. Gadu gaitā grupas repertuārs papildināts ar jaunāku laiku, tai skaitā 20.gs. 20.-40. gadu balles deju horeogrāfijām, kuras tiks demonstrētas arī koncertā.

Ieeja uz koncertu – Turaidas muzejrezervāta apmeklējuma biļete.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi