Iepazīšanās vizīte projekta Cult-RIng ietvaros

IMG_8720Turaidas muzejrezervātā 24. jūlijā iepazīšanās vizītē viesojās Alto Miņo reģiona pašvaldību kopienas pārstāve Carla Manuel Gomes no Portugāles, kura Latvijā ieradusies projekta Cult-Ring semināra ietvaros, ko organizēja Vidzemes tūrisma asociācija. Tikšanās laikā tika pārrunātas tēmas par kultūras maršrutu veidošanu un citiem jautājumiem, saistītiem ar jaunu apmeklētāju auditoriju piesaisti. Pēc Turaidas pils apmeklējuma Carla Manuel Gomes atzina, ka ir patīkami pārsteigta, sastopot pils ekspozīcijās atpazīstamus priekšmetus un tēmas, kas ir kopējas Latvijai un Portugālei, apliecinot vienotu Eiropas kultūras telpas mantojumu. Alto Miņo reģions projektā piedalās kā vieta, kura ir saistīta ar Sv. Jēkaba ceļa atzaru, kas iet cauri Portugālei. Turaidas pils ekspozīcijās savukārt ir eksponēti pils arheoloģiskajos izrakumos atrastie svētceļnieku priekšmeti – ūdens pudele un nozīmītes, to starpā arī gliemežvāks, kas simbolizē svētceļojumu uz Santjago de Kompostelu, kur atrodas Sv. Jēkaba kaps, un kas ir labi pazīstams visā pasaulē.

Vidzemes tūrisma asociācija ir iesaistījusies Interreg Europe projektā Cult-RinG - “Kultūras maršruti kā ieguldījums izaugsmei un nodarbinātībai” (Cultural Routes as Investment for Growth & jobs). Projekta ietvaros Vidzemes tūrisma asociācija strādā pie "Dzelzs priekškara" (Eiro Velo 13) - jauna kultūras maršruta sagatavošanas, piesaistot nozīmīgākos kultūras matojuma objektus kopējā piedāvājuma veidošanā. Turaidas muzejrezervāts projektā piedalās kā sadarbības partneris, sniedzot ieguldījumu kopējā vēstījuma sagatavošanā.

,        Aktuāli, Jaunumi