10. augustā – 25. Eiropas meža darbinieku meistarsacīkšu stafešu diena Turaidā

Paralēli 35. pasaules orientēšanā sacensībām Latvijā no 6. līdz 10. augustam norisinājās arī 25. Eiropas meža darbinieku orientēšanās sacensības. Tajās piedalījās gan paši mežinieki, gan viņu ģimenes. 10. augustā stafešu skrējieni notika Turaidas muzejrezervātā.

Sacensībām bija pieteikušies 410 dalībnieki no 15 Eiropas valstīm. Dalībniekiem sacensības tika speciāli rīkotas paralēli, lai sniegtu iespēju sekot līdzi Pasaules orientēšanās čempionāta norisei. Sacensību kalendārs un starta laiki bija salāgoti tā, lai mežinieki varētu aktīvi līdzi just savu valstu izlasēm un norisei Pasaules čempionāta distancēs.

Meža darbinieku orientēšanās sacensības aizsākušās pirms 24 gadiem, kad pēc piedalīšanās mežinieku biatlona sacensībās Šveicē, tā laika Strenču virsmežzinim Mārtiņam Gaigalam, radās ideja pulcēt meža darbiniekus no visas Eiropas orientēšanās sacensībās. Latvijā sacensības tiek rīkotas jau trešo reizi. Iepriekšējo reizi mūsu zemē tās tika rīkotas 2005. gadā Ventspilī.

Šogad sacensību organizatoriem atbalstu sniedza Siguldas novada pašvaldība, Dabas aizsardzības pārvalde, Turaidas muzejrezervāts un biedrības “Meža sports” biedru organizācijas – Ogres Tehnikums, LLU Meža fakultāte, AS “Latvijas valsts meži”, AS “Latvijas Finieris”, SIA “Rīgas meži”.

Fotogrāfs Agris Tabaks

Aktuāli, Jaunumi