Turaidas
muzejrezervāts

No 9. līdz 12. augustam 35. pasaules čempionāts orientēšanās sportā arī Turaidā


Šogad no 3. līdz 12. augustam Latvijā - Rīgā, Siguldā un Turaidā notiks 35. pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Tie būs lieli orientēšanās svētki, jo pulcēs daudzus tūkstošu orientēšanās sporta cienītājus un skatītājus. Paralēli 35.pasaules čempionātam notiks atsevišķas sacensības „LATVIA Oweek”, kur ikviens interesents varēs izskriet tos apvidus, kur medaļas sadalīja pasaules spēcīgākie atlēti. Vēl šajās dienās Latvijā notiks arī Eiropas mežinieku orientēšanās sacensības, kurās piedalīsies ap 500 meža nozares darbinieku no visas Eiropas.

Sacensības no 9. līdz 12. augustam notiks arī Turaidas muzejrezervāta teritorijā. Sacensību laikā trases centrs Turaidā būs Dziesmu dārzs. Labākie orientieristi tiks apbalvoti 8. un 10. augustā plkst.19.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā, bet garās distances uzvarētāju apbalvošana un pasaules čempionāta noslēguma ceremonija notiks 11. augustā plkst.18.10 Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā.

Ieeja Turaidas muzejrezervātā sacensību dalībniekiem, uzrādot dalībnieka karti, skatītājiem - par Turaidas muzejrezervāta ieejas biļetēm.

Pasaules čempionāta laikā Turaidā tiks izcīnītas medaļas divās disciplīnās – stafetē un garajā distancē. 9. augustā Turaidā, Dziesmu dārzā, no plkst.14.00 sāksies aizraujoša cīņa par medaļām stafetēs, bet 11. augustā no plkst.12.00 līdz 18.00 Turaidā norisināsies sacensības garajā distancē. Interesenti aicināti apmeklēt sacensības klātienē, jo sacensību centri izveidoti tā, lai līdzjutēji ar moderno tehnoloģiju palīdzību spētu sekot līdzi notikumiem distancē no skatītāju tribīnes Dziesmu dārzā. TV tiešraides būs vērojamas  LMT.STRAUME platformā un starptautiskās orientēšanās federācijas LIVE CENTRĀ (Maksas serviss, šeit būs pieejama arī  GPS sekošana sportistiem). 35. pasaules čempionāts orientēšanās sportā Siguldā un Turaidā pulcēs teju 340 sportistus no 49 pasaules valstīm.

35.pasaules orientēšanās čempionātu organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas, Daugavpils, Siguldas, Krimuldas novada pašvaldību un Turaidas muzejrezervātu. 35. pasaules orientēšanās čempionāts ir Latvijas simtgades valsts nozīmes pasākums.

    Aktuāli, Jaunumi, Latvijai 100, Pasākumi  

Turaidas muzejrezervāts