Oktobrī atvērta atjaunotā ekspozīcija “Zveja un zvejas rīki Turaidā un tās apkārtnē”

Turaidas muižas Zivju pagraba jumta stāvā oktobrī atvērta atjaunotā ekspozīcija “Zveja un zvejas rīki Turaidā un tās apkārtnē”. Pirmās materiālās liecības par zvejniecību ir Turaidas pils arheoloģiskajos izrakumos atrastie makšķerāķi, žebērkļu un harpūnu fragmenti.

Ekspozīcijas pamatkodolu veido materiāli par Turaidas novadā un tās apkārtnē izplatītākajiem zvejas rīkiem, zvejas paņēmieniem 19. gadsimta beigās un 20. gadsimtā. Eksponēti dažādi murdi un tīkli zivju un vēžu ķeršanai, kā arī makšķeres un žebērkļi. Daļa no izstādītajiem priekšmetiem ir dabas aizsardzības inspektoru 20. gadsimta otrajā pusē konfiscētais maluzvejnieku inventārs.

Ekspozīcijā izmantoti materiāli no Turaidas muzejrezervāta, kā arī no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Salacgrīvas muzeja, Daugavas muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja un Jāņa Prauliņa kolekcijām.

Līga Kreišmane Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja
    Aktuāli, Jaunumi