Turaidas
muzejrezervāts

Zalkalns_izstade

Izstāde “Teodors Zaļkalns” Allažu un Mores pamatskolās


Šī gada 15. septembrī pie atjaunotā Siguldas novada kultūras centra “Siguldas Devons” tika atklāts piemineklis vienam no profesionālās tēlniecības pamatlicējiem – Teodoram Zaļkalnam. Tēlnieka dzimtas saiknes cieši saistītas ar Allažiem un Siguldu 19. un 20. gadsimtā. Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību šogad izveidoja izstādi “Teodors Zaļkalns”, kura tika eksponēta Siguldas novada kultūras centrā “Siguldas Devons” no 2018. gada 15. septembra  līdz 11. novembrim. Izstāde guva lielu sabiedrības interesi un šobrīd tā aizceļojusi uz Allažu pamatskolu, kur tā atradīsies pastāvīgi.

Piektdien, 30. novembrī, Teodora Zaļkalna dzimšanās dienā, Allažu pamatskolā skolēniem notiks interaktīva nodarbība par tēlnieka Teodora Zaļkalna radošo darbību un dzīvi, kurā izstādes veidotāja Turaidas muzejrezervāta sadarbības un kultūras mantojuma projektu vadītāja Arisa Pastuhova iepazīstinās skolēnus ar izstādi “Teodors Zaļkalns”, akcentējot stāstus par viņa dzimtas mājām “Zaļais kalns” un saikni ar Allažiem un Siguldu.

Savukārt, atsaucoties Mores pamatskolas aicinājumam, 11. decembrī izstāde tiks eksponēta Morē un  interaktīvajā nodarbībā par Teodoru Zaļkalnu tiks aicināti piedalīties Mores pamatskolas izglītojamie un pedagogi.

    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi