Turaidas muzejrezervāta apmeklētāji 2018. gadā

Turaidas muzejrezervātu 2018. gadā apmeklējuši 273 312 interesenti no Latvijas un ārvalstīm. Tūristi Turaidā ieradušies no vairāk nekā 73 dažādām pasaules valstīm. Salīdzinoši ar 2017. gadu, kad muzejrezervātu apmeklēja 265 352, apmeklētāju skaits 2018. gadā ir pieaudzis par 3 %.

Pateicoties tūrisma nozares aktivitātei un muzejrezervāta veiksmīgai sadarbībai ar vairāk nekā 100 tūrisma firmām, kā arī Latvijas un tajā skaitā arī Turaidas muzejrezervāta piedāvājuma popularizēšanai ārvalstīs dažādos tūrisma gadatirgos ir pieaudzis ārvalstu tūristu skaits no Spānijas, Krievijas, Francijas, Polijas, Itālijas, Ķīnas, Japānas un Dienvidkorejas. Vasaras sezonā pastiprinās arī kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas apmeklētāju interese. Pēdējo gadu tendence rāda, ka pieaug to valstu skaits, no kurām Turaidu apmeklējuši vairāk nekā 1000 viesu. 2018. gadā šādas valstis jau ir divdesmit. 2018. gadā Turaidas muzejrezervāta ārvalstu grupu apmeklējuma TOP 10 veido sekojošas valstis: pirmajā vietā Vācija – 16 002, otrajā - Spānija – 14 664, trešajā - Francija – 9 767,tad seko  Krievija – 7 385, Itālija – 6 712, Japāna– 5 910, Lietuva – 5 063, Dienvidkoreja – 4 813, Igaunija – 4 078, Ķīna – 3 734 utt. Turaidas muzejrezervātu 2018. gadā apmeklējuši viesi arī no Šrilankas, Maltas, Vjetnamas, Libānas, Albānijas, Irākas, Jamaikas, Pakistānas, Kosovas, Maķedonijas, Afganistānas un Āfrikas valstīm.

Lai piesaistītu apmeklētāju jaunas mērķgrupas un popularizētu muzejrezervāta piedāvājumu, Turaidas muzejrezervāts 2018. gadā uzņēmis 48 iepazīšanās vizītes, kurās piedalījušies tūrisma firmu pārstāvji un žurnālisti no dažādām valstīm. Vizītes organizētas sadarbībā ar LIAA tūrisma departamentu, Siguldas Attīstības aģentūru, Gaujas nacionālā parka tūrisma klasteri Enter Gauja, Vidzemes tūrisma asociāciju un tūrisma kompānijām. Gada laikā noslēgti vairāki jauni sadarbības līgumi ar tūrisma firmām, kas dot iespēju organizēt muzejrezervāta apmeklējumu, izmantojot vaučeru norēķināšanās sistēmu.

Pienesumu apmeklētāju statistikā devusi arī Kultūras ministrijas iniciatīva ”Latvijas skolas soma”, kas tika uzsākta 2018. gada septembrī, kurā muzejrezervāts aktīvi iesaistījās un arī šogad turpina piedalīties ar piedāvājumu skolēniem, kurā ietilpst muzejrezervāta apmeklējums, izglītojošās programmas un/vai ekskursijas.

Aktuāli, Jaunumi