Klaušinieku māja izvirzīta otrajā kārtā skatē “Gada labākā būve Latvijā 2018”

Būvniecības nozares profesionālo organizāciju organizētās skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” otrajai kārtai žūrija izvirzījusi 79 būves desmit nominācijās. To skaitā izvirzīta arī Turaidas muzejrezervātā atjaunotā Klaušinieku māja, kuras atjaunošanas darbus veicis būvnieks RERE MEISTARI, pasūtījās - VAS VNĪ, projekta arhitekti Ināra Caunīte, Jānis Caunītis, Arhitektes Ināras Caunītes birojs. Šobrīd ēkā muzejrezervāts jau iekārto ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”.

Skates žūrija devusies astoņu dienu braucienos, lai klātienē novērtētu būves, tiekoties ar būvniekiem, arhitektiem, pasūtītājiem un uzturētājiem. Otrdien, 26. februārī, skates žūrija vērtēja Klaušinieku māju Turaidā.

Žūrijas sastāvā ir 49 eksperti no 26 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un  augstskolām. Kā medijos informē skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs: „Skate „Gada labākā būve Latvijā 2018” ir 26 būvniecības sabiedrisko organizāciju, publiskās pārvaldes institūciju, augstskolu un viņu daudzu sabiedroto organizēti svētki visai nozarei, kurā varam lepoties ar paveikto, izteikt atzinību un celt nozares prestižu.”

Skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek jau divdesmit pirmo gadu. Skates fināls notiks 20. martā RTU Arhitektūras fakultātē Ķīpsalas ielā 6, bet 28. martā Pasaules tirdzniecības centrā „Rīga” Elizabetes ielā 2 notiks skates uzvarētāju apbalvošana un konference „Droša un kvalitatīva būvniecība”. Skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, popularizējot labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs, veicināt  profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Aktuāli, Jaunumi