20. jūlijā Turaidas pils Galvenajā tornī nenotiks sprinta skrējiens „Ātrākais ziņnesis”

20.jūlijā plkst. 9.00 Turaidas pils Galvenajā tornī notiks sprinta skrējiens „Ātrākais ziņnesis”, kas kļuvis jau par tradīciju, kad sportiski aktīvajai sabiedrības daļai ir iespēja apvienot kultūras mantojuma iepazīšanu kopā ar sporta sacensībām. Skrējiena tradīcijas pamatā ir senais stāsts par ziņnešiem, kuri viduslaikos kājām steigušies pie bīskapa Turaidā vēstīt par svarīgākajiem notikumiem Rīgā un tās apkārtnē.

Sacensību laikā dalībniekiem jānokļūst Turaidas pils skatu laukumā, pārvarot 30 metru distanci un piecus pils torņa stāvus un kopā pieveicot 139 pakāpienus. Sprinta skrējiena „Ātrākā ziņneša” tituls jau deviņus gadus pieder Aināram Rukkalnam, kurš 2010. gadā Turaidas pils Galvenajā tornī uzskrēja 31 sekundē. Sprinta skrējienā un cīņā par titulu „Ātrākais ziņnesis” dalībnieki startēs pa vecuma grupām, un katrā grupā tiks noskaidroti trīs ātrākie ziņneši.

Sacensības organizē Siguldas Maratona klubs sadarbībā ar  Turaidas muzejrezervātu. Pieteikšanās skrējienam notiek Siguldas Maratona kluba tīmekļa vietnē. Reģistrācija sprinta skrējienam Turaidas pils pagalmā sāksies sacensību dienā 20. jūlijā plkst. 8.00. Dalības maksa sacensībās – no 3 līdz 5 euro. Ieeja Turaidas muzejrezervāta teritorijā sacensību dalībniekiem – bez maksas.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi