1. maijā aprit 100 gadi kopš Satversmes sapulces – pirmā tautas vēlētā likumdevēja – sasaukšanas

Šogad 1. maijā  aprit 100 gadi kopš Latvijas Satversmes sapulces sanākšanas dienas.

Tās  galvenais uzdevums bija Latvijas Republikas Satversmes izstrādāšana un pieņemšana. Satversme jeb konstitūcija ir valsts pamatlikums, bez kura nav iedomājama nevienas demokrātiskas valsts pastāvēšana.

Bez Latvijas Satversmes I daļas Satversmes sapulce pieņēma arī citus būtiski svarīgus likumus –  starp tiem kā nozīmīgākais minams Likums par agrāro reformu. Ārpolitikas jomā ļoti svarīga  bija 1920. gada 11. augustā noslēgtā  miera līguma ratifikācija starp Latviju un Padomju Krieviju. Satversmes sapulce  pieņēma arī citus likumus – par Latvijas karogu un ģerboni, par pašvaldībām, par Latvijas teritoriālo iedalījumu, par izglītības iestādēm u. c.; ļoti plaša bija sociālā likumdošana.

1922. gada 7. novembrī Latvijas Satversmes sapulce savu darbu beidza un pilnvaras nodeva 1. Latvijas Saeimai.

Sveicot visus šajā nozīmīgajā gadadienā, aicinām noskatīties animētu infografikas filmiņu "Latvijas valsts pirmie gadi", kas radīta ekspozīcijai "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis" sadarbībā ar SIA "Aspired".

Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi