Turaidas
muzejrezervāts

No 13. maija Turaidas muzejrezervāts atver apmeklētājiem brīvdabas ekspozīcijas


Sākot no 13. maija, Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem atver brīvdabas ekspozīcijas un izstādes teritorijā, ievērojot Kultūras ministrijas rīkojumā noteiktās prasības par sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos. Turaidas muzejrezervāts maijā atvērts apmeklētājiem būs katru dienu bez brīvdienām no 10.00 līdz 20.00 un biļetes būs iegādājamas uz vietas Apmeklētāju centrā bez iepriekšējas pierakstīšanās.

Brīvdabas ekspozīciju piedāvājumā ietilpst Turaidas vēsturiskā centra apmeklējums: iepazīšanās ar Turaidas viduslaiku pils kompleksu, Dainu kalnu un Dziesmu dārzu, Turaidas Baznīckalnu un Turaidas Rozes piemiņas vietu, muižas saimnieciskā centra apbūvi, kā arī izstādēm “Turaidas muzejrezervāts laikā un telpā”, “Dziedošais Dainu kalns”, “Turaida Indriķa hronikā”, “Turaidas pils vēsture arheoloģiskās ekspedīcijas zīmējumos 1976 – 2000” un “Latviešu gadskārtu svētki”. Iespējams kādam jaunatklājums būs “Arheologa Jāņa Graudoņa pils apvedtaka”, kurā apskatāmi mūra pils senie nocietinājumi un interesanti viduslaiku pils būvniecības elementi, piemēram, pils slepenā izejas vieta. Šobrīd saistošu uzdevumu pilnu maršrutu “Lībiešu takas sakņu sapņi” ģimenēm ar bērniem izstrādā muzejpedagogi. Par visiem jaunumiem, ko pamazām piedāvās muzejrezervāts, tiks ievietota informācija muzejrezervāta mājaslapā, sociālajos tīkos un platformā muzeji.lv.

Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne: “Ļoti gaidām apmeklētājus, kam Turaida ir iedvesmas un vēstures stāstu izziņas avots. Šobrīd pakāpeniski gatavojamies arī ekspozīciju atvēršanai ēku-pieminekļu telpās, kur nepieciešams īpašs sagatavošanās darbs drošam apmeklējumam.”

Turaidas muzejrezervāts piedalās Latvijas Muzeju biedrības kopīgi rīkotajā informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad, apmeklētāju ērtībai izvietojot spilgti dzeltena vienota dizaina un informācijas materiālus teritorijā un Apmeklētāju centrā, kas veidoti kā palīgs valstī noteiktā sanitārā protokola prasību izpildei. Atgādinām, ka  2020. gada 12. marta Ministru Kabineta rīkojums Nr. 103 attiecas arī uz muzeju apmeklējumu, kas nozīmē, ka muzejrezervātu nevar apmeklēt personas ar elpceļu infekcijas slimību pazīmēm, kā arī personas, kurām noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija.  Ja personai ir infekcijas slimības pazīmes (drudzis, klepus, elpas trūkums), muzeja darbiniekiem ir tiesības apmeklētāju neielaist vai lūgt pamest muzeja teritoriju. Uzturoties muzejrezervāta teritorijā, apmeklētājiem citam no cita savas veselības drošības dēļ jāievēro 2 metru distance un jāseko visām norādēm un papildus informatīvajiem materiāliem.

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi  

Turaidas muzejrezervāts