Turaidas
muzejrezervāts

CAB_FB-cover

6. septembrī Ziedoņa muzejs un Turaidas muzejrezervāts aicina piedalīties pārgājienā “Ceļā ar Baronu” un satikties Dainu kalnā


No 21. augusta līdz 20. septembrim par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai pēc Krišjāņa Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs īsteno projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu”, aicinot noiet ikvienu interesentu kādu ceļa posmu, ko izstaigājis Krišjānis Barons 1859. gada vasarā no Tērbatas līdz Dundagai.

Turaidas muzejrezervāts 6. septembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 aicina pārgājienā “Ceļā ar Baronu” maršrutā “Peltes – Dainu kalns”, kura laikā tiks izzinātas kultūrvietas šajā ceļa posmā: Felicitai Ertnerei veltītā skulptūra “Žests” biedrības “Vidzemes Šveice” ēkas vieta,  Krišjāņa Barona piemineklis, Siguldas Jaunā pils, vecais Siguldas ceļa posms, Gaujas tilts, taka gar Gauju, Gūtmaņa ala, ceļa stabs kempingā “Dainas”, mājas “Dainas”, kur Krišjānis Barons pavadīja sava mūža pēdējo vasaru, Krišjāņa Barona taka un Dainu kalns Turaidā.

Satikšanās pārgājienam 6. septembrī plkst. 16.00 Siguldas pagastā pie Felicitai Ertnerei veltītās skulptūras “Žests” (Zinātnes ielā 5A, netālu no Siguldas pagasta kultūras nama).

Otrs tikšanās laiks ir 6. septembrī plkst. 19.00 – gājiena noslēgumā Turaidā Dainu kalnā, kur pasākumā “Dziesmas ceļš Dainu kalnā” būs saruna ar Turaidas muzejrezervāta direktori Annu Jurkāni, īpaša rituālā tiks degta uguns, stādīts ozols un notiks sadziedāšanās ar folkloras kopām “Senleja”, “Delve” un “Putni”.

 Mūsu tautas lielo cilvēku un ģēniju cienīšana, arī viņu darbu studēšana bija viena no Imanta Ziedoņa interesēm. Projekta “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” iecere ir godināt Krišjāni Baronu ar notikumu ciklu, kas aktualizē Ziedonim un Baronam, kā arī ikvienam Latvietim tik būtisko vērtību — tautasdziesmu.

Pirms dalības pārgājienā ikviens aicināts, ja iespējams, iepazīt Krišjāņa Barona atmiņas par viņa gājienu no Tērbatas līdz Dundagai un ieskatīties viņa grāmatā “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi saņemti”, kā arī padomāt par sev tuvāko tautasdziesmu.

Notikumu ciklā “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” ietvaros līdz Krišjāņa Barona dzimšanas dienai 31. oktobrī plānoti vairāki sabiedrību iesaistoši kultūras pasākumi. Visas iecerētās kultūras norises iespējams īstenot pateicoties bankas Blue Orange atbalstam.

Kā katru gadu arī šogad pēc Turaidas muzejrezervāta iniciatīvas 31. oktobrī Siguldā notiks sarīkojums par godu Krišjānim Baronam, kas iesāksies pie Krišjāņa Barona pieminekļa un noslēgsies ar koncertu “Tautasdziesma Siguldā” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”.

Basic RGB

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi