Turaidas
muzejrezervāts

8. augustā – Sarunas Klaušinieku mājā “Latviešu un baltvāciešu kopējais mantojums”


Turaidas muzejrezervāts 8. augustā plkst. 15.00 aicina uz stāstu cikla “Sarunas Klaušinieku mājā” otro tikšanos, kam šoreiz izvēlēta daudznozīmīga tēma “Latviešu  un baltvāciešu kopējais mantojums”.

Sarunu vadīs Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece zinātniskajā darbā Vija Stikāne un šajā reizē piedalīsies arī etnogrāfe, tulkotāja Indra Čekstere, kura dalīsies ar savām atziņām, pētot un tulkojot baltvācu dzimtu atmiņas par laika posmu 19. gadsimta beigas – 20. gadsimta vidus. Indra Čekstere aicinās ieskatīties vēl nepublicētos Vidzemes dzimtu pārstāvju - Kamillas fon Štakelbergas, Luīzes Meijeres,  Ženijas fon Fegezakas, Ernas fon Cubes un citos dzīvesstāstos un atmiņās par ikdienas dzīvi muižās vasarā. Kā viens no aspektiem tiks izcelts Vidzemes muižu kulinārais mantojums. Pasākumā būs iespēja nobaudīt ābolu zupu ar plucinātiem ķiļķeniem, kuras recepte atrodama 20. gadsimta sākumā izdotā labi zināmā pavārgrāmatā, kuras autore ir Marra Korth.

Sarunas papildinās neliela izstāde, kuru veidos atmiņu stāstu publikācijas latviešu un vācu valodā, kā arī Turaidas muzejrezervāta krājumā esošās 20. gadsimta sākumā izdotās pavārgrāmatas un reta dārzkopības grāmata  “Vereinigter  Liff- und Aus-Ländischer Garten-Bau”, izdota 1684. gadā.

Sarunu cikls saistīts ar Turaidas muzejrezervāta jaunāko ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kas vēsta par laika posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē līdz Latvijas valsts dibināšanai un Agrārreformas īstenošanai. Sarunu noslēgumā būs iespēja iepazīties ar ekspozīciju, ar kuru iepazīstinās Izglītojošā darba un komunikācijas nodaļas vadītāja Gunta Zaķīte.

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi  

Turaidas muzejrezervāts