Dziesmas ceļš Dainu kalnā. Pārgājiena “Ceļā ar Baronu” ceļa posms “Peltes – Dainu kalns” fotoattēlos

6. septembrī Turaidas muzejrezervāts atsaucās Imanta Ziedoņa muzeja aicinājumam un devās pārgājienā "Ceļā ar Baronu", noejot ceļa Tērbata (Tartu) - Dundaga vienu posmu - no Peltēm līdz Dainu kalnam. Paldies visiem pārgājiena dalībniekiem -  folkloras kopām "Senleja"un "Putni", kas dziedāja dziesmas, veltot tās Ceļa mātei, Saulei, Gaujai. Paldies siguldiešiem, kuri piebiedrojās gājienam visa ceļa garumā. Paldies folkloras kopai "Delve", kas nācējus sagaidīja Dainu kalnā un novadīja īpašo uguns rituālu, godinot Tēvzemi, darbu, sauli un prieku. Kā veltījums Krišjāņa Barona veikumam tika iestādīts ozoliņš, kuram turpmākai augšanai spēku dos ne tikai Turaidas zeme, bet arī muzejrezervāta direktores Annas Jurkānes teiktie vārdi un visu dalībnieku kopīgi dziedātās dziesmas.

No 21. augusta līdz 20. septembrim par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai pēc Krišjāņa Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs īsteno projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu”, aicinot noiet ikvienu interesentu kādu ceļa posmu, ko izstaigājis Krišjānis Barons 1859. gada vasarā no Tērbatas līdz Dundagai.

Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi