Turaidas muzejrezervāts atvērts katru dienu individuāliem apmeklējumiem

Roll-upMērķtiecīgai cīņai ar Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijā valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021. gada 11. janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā. To mērķis – kopīgiem spēkiem radīt apstākļus, kuros vīrusa izplatība sabiedrībā nevar notikt. Muzeji un bibliotēkas darbu turpina kā līdz šim, strikti ievērojot visas epidemioloģiskās prasības.

Turaidas muzejrezervāts atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00 individuāliem apmeklējumiem, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus, kuri apmeklēt muzeju var kopīgi.

Muzejrezervātā atvērts pils Galvenais tornis un ekspozīcijas “Turaidas pils būvvēsture”, „Turaida Rīgas arhibīskapijas sastāvā”, kā arī apskatāms Dainu kalns, muižas saimnieciskā centra apbūve un visas brīvdabas ekspozīcijas.

Aicinām būt atbildīgiem un muzeja apmeklējuma laikā ievērot visus piesardzības pasākumus, saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai.:

• Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejrezervātā vai aicināt tās atstāt muzejrezervāta telpas un teritoriju;
  • Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzejrezervāta darbiniekiem, sekot informācijai vizuālajās norādēs, kā arī ievērot muzejrezervāta personāla norādījumus;
  • kvienam muzejrezervāta apmeklētājam virs 7 gadu vecuma ekspozīciju telpās lietot sejas aizsargmasku vai sejas vairogu;
  • Turaidas muzejrezervāta ekspozīciju telpās ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, cik vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 10 m² telpas;
  • Vairākās vietās muzejrezervātā pieejama roku dezinfekcija un regulāri, sekojot apmeklētāju plūsmai, muzejrezervāta personāls veic koplietošanas virsmu dezinficēšanu.
    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi