Realizēts Turaidas pils dienvidu korpusa restaurācijas projekts

IMG_0060_samazinViens no Turaidas muzejrezervāta stratēģiskajiem mērķiem ir saglabāt, uzturēt un restaurēt Turaidas vēsturiskā centra ēkas-pieminekļus. Šajā pavasarī pabeigts apjomīgs projekts Turaidas pils dienvidu korpusā, kas nodrošina pils kompleksa uzturēšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.  Projekta ietvaros tika atjaunota oriģinālā mūra daļu konservācija un bojātais padomju laika apšuvums, kā arī tika veikta pirmā stāva pārseguma-terases izolācija, apturot ūdens iekļūšanu pirmā stāva telpā un ēkas zemāk esošajās konstrukcijās. Tika realizēta fasāžu un terases konservācija. Projekta laikā arī tika risināti ugunsdrošības pasākumi. Projekta arhitekts un būvprojekta vadītājs ir arhitekts Artūrs Lapiņš (SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”). Darbus veica kompānija SIA “Warss+”, kas ir ar lielu pieredzi veicot dažādus restaurācijas būvdarbus un guļbaļķu ēku izgatavošanu. Jau iepriekš Turaidas muzejrezervātam ir bijusi laba sadarbība ar SIA “Warss+” Turaidas baznīcas grīdas atjaunošanas darbos, veicot baznīcas sienas apakšējo baļķu nomaiņu, kā arī Turaidas pils rietumu korpusa un pusapaļā torņa koka apeju remonta un restaurācijā.

Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi