Saruna ar etnogrāfi Indru Čeksteri par puzuriem. Raidieraksts

Indra Čekstere

Šogad Turaidas muzejrezervāts Ziemassvētkos apmeklētājiem piedāvās interaktīvu kinētisko objektu brīvdabas izstādi “Skanošo puzuru dārzs saules gada ritmos Turaidā”.

Lai vairāk uzzinātu par puzuriem esam sagatavojuši divus raidierakstus - ar etnogrāfi Indru Čeksteri un dizaineri Andreju Broku.

Pirmais raidieraksts ir ar Indru Čeksteri - etnogrāfi, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes doktoranti, konsultanti RLB Folkloras komisijas projektiem, „Sprīdīša skolas” izglītojošo norišu vadītāju, maizes cepšanas tradīciju zinātāju, kā arī daudzu publikāciju autori. Viņa iepazīstina ar dažādiem tradicionālajiem puzuriem un kā veidot puzurus mājas apstākļos. Raidierakstu iespējams noklausīties - https://bit.ly/31hIwIXPuzurs

Otrs raidieraksta viesis būs Andrejs Broks – dizaineris, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes un Dizaina tehnoloģiju institūta Dizaina un materiālu tehnoloģiju katedras docents.

Raidierakstu sagatavoja: Margita Poriete, Agris Tabaks, Maira Dudareva

#puzuri, #turaidasmuzejrezervats,#turaidamuseumreserve