Turaidas
muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem piedāvā jaunu mobilo lietotni


thumbnail_Aplikācijai-RecoveredTuraidas muzejrezervātā ir izveidota mobilā lietotne, kas gan teksta, gan audio variantā apmeklētājiem pieejama 6 valodās - latviešu, angļu, krievu, vācu, lietuviešu, igauņu. Mobilo lietotni bez maksas iespējams lejupielādēt vietnēs “GooglePlay” un “AppStore”.

Mobilā lietotne paver plašas iespējas muzejrezervāta komunikācijai ar apmeklētājiem. Tās pamatā ir interaktīva muzejrezervāta karte, kurā īpaši izcelti 30 punkti. Dabā šajos punktos ir uzstādīti Bluetooth raidītāji, kas dod iespēju informācijai aktualizēties viedierīcēs, kad tā atrodas savienojuma zonā.  Līdz ar to iepazīties ar Turaidas muzejrezervātu var gan sekojot maršrutam un norādēm kartē, gan, ejot bez īpašas piesaistes kartei, saņemt ziņu viedierīcē par tuvumā esošo objektu. Lietotājiem pieejama informācija par Turaidas mūra pili, muzejrezervāta ēkām-pieminekļiem, par Tautasdziesmu parkā un Dainu kalnā izvietotajām skulptūrām, kā arī apskatāmi attēli un video.

Mobilās lietotnes izveide ir paplašinājusi iespēju apmeklētājiem saņemt informāciju par muzejrezervātā eksponēto Turaidas vēsturiskā centra stāstu ne tikai iegādājoties drukātu ceļvedi, klausoties muzeja gida stāstījumu, bet ērti sev pieņemamā apmeklējuma laikā un tempā iepazīt muzeja piedāvāto vēstījumu. Pandēmijas apstākļos informācija personīgajā viedierīcē ir viena no droša apmeklējuma sastāvdaļām. Turpmāk lietotne tiks papildināta ar vēl citiem piedāvājumiem.

Mobilā lietotne izveidota pateicoties VKKF mērķprogrammas “Kultūrelpa” atbalstam.

logo2

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi  

Turaidas muzejrezervāts