Turaidas
muzejrezervāts

No 1. aprīļa atcelti Covid-19 ierobežojošie drošības pasākumi


Ministru kabineta sēdē 22. martā, pieņemts lēmums no 1. aprīļa atcelt visas šobrīd spēkā esošās Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības pasākumu norisei, kultūrvietu darbībai, apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai.

Līdz ar to no 1. aprīļa atcelta prasība par Covid-19 sertifikātu uzrādīšanu publisku pasākumu apmeklēšanai. Arī pasākumu organizatoriem, skatuves māksliniekiem, amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem, kultūrvietu darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem vairs nebūs jābūt ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Tāpat vairs nav obligāta prasība lietot sejas maskas publiskos pasākumos un kultūrvietu telpās, atstājot to kā brīvu izvēli apmeklētājiem un darbiniekiem.

Atcelti jebkādi apmeklētāju skaita ierobežojumi publiskos pasākumos.

Valdībā pieņemtie grozījumi normatīvajā regulējumā paredz tiesības pakalpojuma sniedzējam vai pasākuma organizatoram, ja viņš to uzskata par nepieciešamu, noteikt konkrētas epidemioloģiskās drošības prasības savai pakalpojuma sniegšanas vai pasākuma norises vietai, piemēram, sejas masku lietošanu, distances un plūsmu ievērošanu. Tāpat arī organizatoram vai pakalpojuma sniedzējam ir iespēja, izvērtējot riskus, noteikt, ka pakalpojums tiek sniegts vai pasākums tiek organizēts epidemioloģiski drošā vidē.

Pamatojoties uz minēto lēmumu, Turaidas muzejrezervāta apmeklējums iespējams bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu uzrādīšanas, kā arī telpās nav obligāti noteikts valkāt sejas maskas. Tomēr iesakām - katram pašam atbildīgi rīkoties, ieplānojot muzejrezervāta apmeklējumu.

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi  

Turaidas muzejrezervāts