Turaidas
muzejrezervāts


Uģis Niedre. “Pilsdrupu paēnā. Turaida. Muiža. Pagasts. Apkārtne”


UGJIS NIEDRATuraidas muzejrezervāts ir izdevis Uģa Niedres grāmatu "Pilsdrupu paēnā. Turaida. Muiža. Pagasts. Apkārtne". Šis apjomīgais darbs ir redakcionāli sagatavots apgādā "Zinātne". Mākslinieks – Mārtiņš Plotka, redaktore – Inguna Mīlgrāve.

Autora un Turaidas muzejrezervāta sadarbība grāmatas satura veidošanā ilga gandrīz desmit gadus, un tās centrā ir vēstījums par Turaidas muižu no 17. gadsimta līdz pat 20. gadsimtam. Izdevumam ir priekšvārds un 18 nodaļas (sk. satura rādītājs). Laikmeta plašākai izpratnei darbā izmantoti Turaidas muzejrezervāta, Limbažu novadpētniecības muzeja, Valmieras muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas kara muzeja, Madonas novadpētniecības muzeja, kā arī LU Akadēmiskās bibliotēkas, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Nacionālā arhīva attēli un informācija, kas atspoguļo gan Turaidas, gan vairākas Vidzemes muižas un pagastus.

Grāmatas priekšvārdā Anna Jurkāne raksta: “Līdzās smalki kolorētai indivīdu un vietu vēsturei grāmatā var iepazīt laikmeta likumsakarības, kas veicina izpratni par to, kas vispār ir Vidzemes muiža, kādi globāli un lokāli procesi ietekmēja muižas kā saimnieciskas, administratīvas un sociālas parādības uzplaukumu 17.–19. gadsimtā un tās likvidēšanu saskaņā ar Latvijas republikas Agrārās reformas likumu 1920. gadā.”

Grāmatu “Uģis Niedre. Pilsdrupu paēnā. Turaida. Muiža. Pagasts. Apkārtne: kultūrvēsturisks lūkojums rakstos. Rīga: Zinātne, 2022. 944 lpp. IBSN 978-9934-599-28-6” iespējams iegādāties Turaidas muzejrezervāta Apmeklētāju centrā, kā arī attālināti, rakstot pasūtījuma vēstuli uz e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv vai zvanot pa tālr. 67971402, samaksājot ar pārskaitījumu un saņemot to pa pastu vai Omniva. Grāmatas cena 28.00 euro.

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi, Publikācijas, Publikācijas un raksti  

Turaidas muzejrezervāts