21. jūnijā – Eiropas mantojuma zīmes atklāšana Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervāts ir saņēmis Eiropas mantojuma zīmi un ikviens tiek aicināts uz Eiropas mantojuma zīmes atklāšanas svētkiem Vasaras saulgriežu noskaņās – otrdien, 21. jūnijā plkst. 14:00.
Sākums pie Apmeklētāju centra.
Programmā:
Eiropas mantojuma zīmes atklāšana
Sētas aplīgošana kopā ar Kociņkapellu
Saruna ar Indru Čeksteri par augu spēku saulgriežu laikā
Sadziedāšanās un cienasts pie pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas.
Eiropas mantojuma zīmes mērķi ir stiprināt Eiropas pilsoņu, jo īpaši jauniešu, piederības izjūtu Eiropas Savienībai (ES), savstarpējo sapratni un kultūru dialogu, pamatojoties uz Eiropas vēstures un kultūras mantojuma kopīgām vērtībām un elementiem, kā arī uz izpratni par nacionālo un reģionālo daudzveidību. Zīme sniedz Eiropas pilsoņiem jaunas iespējas izprast kopīgo, tomēr atšķirīgo kultūras mantojumu, kopīgo vēsturi, kā arī ES vērtības un nozīmi. Eiropas mantojuma zīmi piešķir objektiem, kam piemīt liela simboliska Eiropas nozīmes vērtība un kas raksturo Eiropas kopīgo vēsturi un  ES izveidi, kā arī Eiropas integrācijas procesa pamatā esošās Eiropas vērtības un cilvēktiesības.
    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi