Akcija “Iepazīsti Vasaras saulgriežu pļavu!”

Turaidas muzejrezervāta Jāņkalnā līdz 27. jūnijam aicinām piedzīvot vasaras saulgriežu laika sajūtas dabiskā pļavā, kur kā jau katru gadu saplaukušas daudzveidīgas pļavu puķes. Šī vieta uzkrājusi gan senu laiku vēstījumu, gan nesenu Vasaras saulgriežu svētku rituālu enerģiju un šo spēku izpauž krāšņās pļavu puķēs.

Te var - iedziļināties, pietuvināties dabai, pārslēgt tāluma redzi, kas tver lielus vienkrāsainus laukus, uz tuvumu, kas ierauga daudzveidību un košumu detaļās. Pievērsiet uzmanību dažādiem pļavas stāviem - gan graudzāļu vārpām, gan sīkajiem augiem, kas pie zemes, gan kukaiņiem, kas rosās ziedos.

Lai varētu vairāk iepazīt pļavu puķes Turaidas muzejrezervāts ir sagatavojis Jāņu zāļu meklēšanas ceļvedi, to var saņemt Apmeklētāju centrā. Pļavas un Jāņu zāļu izpētei noderēs arī QR kodu skenēšanas aplikācija. Noskenējot kodu, būs iespējams noklausīties etnogrāfes Indras Čeksteres aizraujošo stāstījumu par pļavas augiem. Lai košs un pozitīvas enerģijas piepildīts Jāņu laiks!

Vasaras saulgriežu pļava

Vasaras saulgriežu pļava 2