Turaidas
muzejrezervāts

Eiropas kultūras mantojuma dienas Turaidas muzejrezervātā. 16.septembrī


16. septembrī plkst. 14.00 Eiropas mantojuma dienu ietvaros Turaidas muzejrezervāts aicina uz sarunu Klaušinieku mājā “Ēkas, lopi un pļavas kā kultūrvēsturiska vērtība un ilgtspējas pamats”. 

Pasākuma laikā tiks runāts par mantojuma sniegtajām iespējām izpratnes veicināšanai ilgtspējībā, par mūsdienās un nākotnē izmantojamiem piemēriem, kas balstīti mantojumā. Šoreiz sarunas tēmas būs – māla kleķa būve kā ekoloģiska, ugunsdroša un ilgmūžīga celtniecības objekta paraugs par piemēru minot Turaidas muižas Klaušinieku māju, un Latvijas brūnā govs, kas selekcionēta atbilstoši vietējiem apstākļiem, vērtība, kas saglabājama.

Pasākuma ietvaros tiks atvērta novadnieka Mintauta Slapjuma fotoizstāde, kura ļaus ieskatīties nesenajā Turaidas vēsturē 20. gadsimta sešdesmitajos gados.

Eiropas mantojuma dienas visā Eiropā šogad izskanēs ilgtspējības kontekstā. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde 2022. gada Eiropas kultūras mantojuma dienām ir izvēlējusies tēmu veltītu atbildīgai attieksmei pret nākotni, vēloties izcelt tādus būvētā mantojuma objektus, kuri radīti vai kvalitatīvi atjaunoti atbilstoši ilgtspējības principiem. Eiropas mantojuma dienu norises Latvijā notiks no 16., 17., 18. septembrī. Plašāka informācija par pasākumiem Latvijā atrodama Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes mājas lapā.

Eiropas kultūras mantojuma dienu programma Turaidas muzejrezervātā 2022. gada 16. septembrī Sākums plkst. 14:00 Progarmma: 14:00 - 15:40 Iepazīšanās ar Turaidas klaušinieku māju, kas būvēta no māla kleķa: ekoloģiska, ugunsdroša, ilgmūžīga materiāla. Māris Līdaks, Latvijas Šķirnes Dzīvnieku Audzētāju Savienība Latvijas brūnajai govij – 100 Vija Stikāne, Turaidas muzejrezervāts Krimulda un Latvijas brūnā govs Vidzemes piensaimniecības tradīcijās 20.gadsimtā Ilze Locāne, Turaidas muzejrezervāts Dabīgā pļava 16.00 Mintauta Slapjuma fotoizstādes “Fotoalbuma stāsti - sešdesmitie gadi Turaidā” Atklāšana Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā mājā Dalība pasākumā bez maksas. Pieteikšanās dalībai, zvanot 29384512 vai rakstot: info@turaida-muzejs.lv
  • Turaidas muzejrezervāta publiskajās aktivitātēs notiks fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Turaidas muzejrezervāta tīmekļa vietnē www.turaida-muzejs.lv un muzeja sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram sabiedrības informēšanai par Īpaši aizsargājamā kultūras pieminekļa Turaidas muzejrezervāta darbību.
    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi, Pasākumi  

Turaidas muzejrezervāts