No akadēmiķa Saulveža Cimmermaņa atvadoties

bilde copyŠā gada 26. decembrī mūžībā devies akadēmiķis, vēstures zinātņu doktors Saulvedis Cimmermanis (03.07.1929. – 26.12.2022.) Viņa darba mūža mīlestība bija etnogrāfija un tautas celtniecība. Saulvedis Cimmermanis ir vairāk nekā 500 zinātnisku rakstu, 13 grāmatu autors. Ar lielu interesi varēja lasīt 2020. gadā iznākušo viņa mūža darbu “Tautas celtniecība Latvijas ainavā”, kas tika ierindota starp Latvijas 2020. gada nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem.

Ar Turaidas muzejrezervātu sadarbība Saulvedim Cimmermanim bija daudzu gadu garumā. Ciemošanās pie arheologa Jāņa Graudoņa un interese par kultūras mantojuma saglabāšanu Turaidā stiprināja viņa pārliecību par Turaidas muzejrezervāta izveides nepieciešamību, ko viņš aktīvi atbalstīja Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības prezīdija sēdē. Viņa zināšanas un atbalsts sekmēja projekta “13. gadsimta koka pils Turaidā” izstrādi un kritisku izvērtēšanu. Saulveža Cimmermaņa piedalīšanās semināros, konferencēs, viņa ziņojumi vienmēr radīja dzīvu interesi un izsauca aktīvas pārrunas. Viņš ļoti augstu vērtēja profesionāli padarītu darbu, bija prasīgs pret sevi un citiem. Ar interesi vēroja un labprāt sarunās izteica savu viedokli par padarīto Turaidas muzejrezervātā, par Gaujas lībiešu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

Turaidas muzejrezervāts izsaka dziļu līdzjūtību tuviniekiem un kolēģiem, akadēmiķi Saulvedi Cimmermani mūžībā pavadot.

Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi