10. maijs – Maijas diena – godinām mīlestību un uzticību

Pavasara plaukumā, kad gaisā virmo ievu reibinošā smarža, Turaidas muzejrezervāts 10. maijā plkst. 18:00 aicina tikties Turaidas Rozes piemiņas vietā, godinot Maiju Greifu, kuras dzīvesstāsts ievijies romantiskā leģendā.

Leģenda par Turaidas Rozi vēsta par notikumiem 17. gadsimta sākumā, par skumjo mīlestības stāstu, kurā ieausta izvēle starp godu un pazemojumu, dzīvību un nāvi. Stāsts ir par mūžsenām vērtībām – uzticību, cieņu un mīlestību. Vērtības, kas ir pārlaicīgas un tikpat aktuālas arī šodien.

Maijas dienas svētkos Turaidas Rozes piemiņas vietā tiks aizdegtas sveces un izstāstīta leģenda par Turaidas Rozi. Turaidas baznīcā dziesmas mīlestībai un uzticībai dziedās mūziķe Anta Eņģele.

10.maijā, Maijām, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, visu dienu ieeja Turaidas muzejrezervātā bez maksas.

afisha maijas diena_2 copy
    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi