12. maijā – sarunas izstādē “Sateseles pilskalna stāsts” Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

12. maijā plkst.15:00 Siguldas dzelzceļa stacijas Koprades laboratorijās, kur aplūkojama izstāde “Sateseles pilskalna stāsts”, notiks tikšanās ar Turaidas muzejrezervāta speciālistiem. Sarunas laikā par Gaujas lībiešiem būs iespējams noskaidrot atbildes uz jautājumiem -  kas ir lībieši? kas ir Gaujas lībieši? kāds ir Gaujas lībiešu mantojums  mūsdienās?  -  un uzzināt vēl citu informāciju, kas saistīta ar mūsu novada iedzīvotājiem  tūkstoš gadu senā pagātnē – lībiešiem.

Lai popularizētu lībiskās saknes un lībiešu mantojumu latviešu valodā, Latvijas kultūrtelpā un ainavā, LU Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludinājuši 2023. gadu par Lībiešu mantojuma gadu. Apzinoties savu misiju lībiešu mantojuma saglabāšanā, Turaidas muzejrezervāts aktīvi iesaistīsies Lībiešu gada norisēs.

pilskalna staasts copy
    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi, Lībiešu gads