Turaidas
muzejrezervāts

Turaidas muzejrezezrvāts piedalās akcijā “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”


2023. gadā no 1. jūnija līdz 28.oktobrim notiek jau tradicionālā akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas”, ko organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija. Šogad akcijā piedalās 57 kultūrvēsturiski objekti, kuri sagaida ikvienu interesentu ar savu unikālo piedāvājumu.

Turaidas muzejrezervāts šajā gadā aicina akcijas apmeklētājus lielāku uzmanību pievērst Turaidas pilij, iepazīstot tajā iekārtotās ekspozīcijas, kā arī apskatot pili no ne tik ierasta skatu punkta – izejot Jāņa Graudoņa vārdā nosaukto apvedtaku, kas sniedz iespēju pili skatīt no ārpuses, ieraugot varenos nocietinājumu mūrus un kontrforsus.

Apceļot Latvijas pilis un muižas ir aicināts ikviens, bet tiem, kuri piedalīsies akcijā, ir iespējams saņemt piļu un muižu sarūpētās balvas. Lai pretendētu uz balvām, jārīkojas sekojoši:

- Viens no variantiem ir izveidot foto galeriju sociālajā vietnē facebook.com ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojot fotogrāfijas, kurās uz apmeklētās pils vai muižas fona ir redzams LPMA ģerbonis/logo (viens foto no katra objekta). Ziņa par izveidoto galeriju jāatsūta uz LPMA facebook.com lapas kontu.

- Otrs variants ir jau ierastais, kad ceļotājs pats izdrukā akcijas kontrollapu, kuru iespējams atrast interneta vietnē pilis.lv un akcijas objektos saņem tajā atzīmi par apmeklējumu. Lai piedalītos balvu izlozē, ikvienam ceļotājam šogad ir jāapmeklē vismaz 10 akcijas objekti. Plašāka informācija un izdrukājama apceļošanas kontrollapa pieejama mājas lapā – www.pilis.lv

Turaidas muzejrezervāts atvērts katru dienu bez brīvdienām no plkst. 9:00 līdz 20:00, tai skaitā ekspozīcijas telpās atvērtas no plkst.10:00 līdz 18:00.

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi  

Turaidas muzejrezervāts