Turaidas
muzejrezervāts


Mūžībā aizgājis Martiņš Straume (19.05.1941.-19.08.2023.). In Memoriam


IMG_0704Turaidas muzejrezervāta kolektīvs kopā ar muzejrezervāta dibinātāju un iepriekšējo direktori Annu Jurkāni izsaka līdzjūtību tuviniekiem un sēro par ilggadējā un uzticamā sadarbības partnera Mārtiņa Straumes nāvi.

Mārtiņš Straume ir siguldietis, beidzis Siguldas 1.vidusskolu, bijis Latvijas Slēpošanas savienības prezidents, bet sava mūža lielāko daļu veltījis būvniecībai – ir bijis sertificēts būvinženieris, darbojies Latvijas Būvinženieru savienībā kopš 1989. gada, bijis tās valdes priekšsēdētāja vietnieks un valdes priekšsēdētājs no 2003.gada līdz 2021. gadam.

Ciešāka sadarbība ar Būvinženieru savienību muzejrezervātam veidojās laikā, kad Turaidas pilskalna nogāžu noslīdējuma rezultātā 2002. gadā tika apdraudēta Turaidas mūra pils.  Vairākas reizes Turaidā notikušas Latvijas Būvinženieru savienības valdes izbraukuma sēdes. Ik vienā tikšanās reizē Mārtiņš Straume ir bijis patiesi ieinteresēts Turaidas muzejrezervāta darbībā, dodams ieguldījumu ar savām zināšanām un pieredzi būvniecības jautājumos.

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi