Turaidas
muzejrezervāts


Pūtēju ansambļa “Sigulda” koncerts Turaidas muzejrezervātā


Pūtēju ansamblis (5)Svētdien, 8. oktobrī plkst. 13.00 Turaidas muzejrezervātā  apmeklētājus ar skanīgām melodijām iepriecinās Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansamblis “Sigulda”.Pūtēju ansambļa koncerti Turaidā zelta lapu laikā ir jau tradīcija.

Pūtēju ansamblis “Sigulda”, kas darbojas Siguldas pagasta Kultūras namā, izveidojās 2000. gadā kā kādreiz slavenā Siguldas pūtēju orķestra “Satezel” darbības turpinātājs diriģenta Jāņa Raslava vadībā. Kopš 2022. gada ansambli vada diriģents Jānis Jakobs. Ansamblis, kurā patstāvīgi darbojas 11 radoši mūziķi, izpilda populārus latviešu un ārvalstu skaņdarbus.

 Ieejas maksa Turaidas muzejrezervātā no 1,15 līdz 6 eiro

Zelta lapu laikā visu oktobri Turaidas muzejrezervāts atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. No plkst. 10.00 līdz 18.00 atvērtas vairāk nekā 40 ekspozīcijas ēkās un brīvdabā. Iepazīties ar ekspozīcijām var arī kopā ar zinošu muzejrezervāta gidu, tiek piedāvātas interaktīvas programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

Īpaši iesakām apmeklēt ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kurā redzams  bagātīgs priekšmetiskais un dokumentārais materiāls, fotogrāfijas, audio ieraksti un citi eksponāti. To papildina slēptā informācija (12 digitālās programmas, veramās plaknes, atvilktnes, šķirstāmās grāmatas), kā arī videofilmas “No klaušinieka par saimnieku” un “No dziesmu svētkiem līdz Dziesmu svētkiem” un animētā infografika “Latvijas valsts pirmie gadi”.

Oktobrī sestdienās un svētdienās Turaidas muzejrezervāta izstāžu zālē Muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā apmeklētājiem atvērta izstāde “Otrreiz dzimušie". Turaidas muzejrezervāta krājuma priekšmetu restaurācija un konservācija 1982. – 2023. gads.”

Koncerts notiek sadarbībā ar Siguldas pašvaldību.

    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi  

Turaidas muzejrezervāts