Turaidas
muzejrezervāts

Dabas fonds aicina uz ainavu tūri Turaidas muzejrezervātā


Turaidas ture_IG 1Svētdien, 15. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 ainavu tūrē, kas notiks Turaidas muzejrezervātā, aicinām iepazīt Latvijas Dabas fonda 2023. gada dzīvotnes - kritalas – mežā gulošus kokus un ar tiem saistīto dzīvības pasauli, parkveida pļavas un Turaidas vēsturiskā centra, kas attīstījies vairāk nekā tūkstoš gadu ilgā laika posmā, dabas un kultūras mantojumu.
Šajā tūrē piedalīsies eksperti: Gunta Zaķīte (Turaidas muzejs), dabas ekspertes Maija Medne (Dabas aizsardzības pārvalde) un Evita Oļehnoviča (Daugavpils Universitātes doktorante, Latvijas Dabas fonds), kā arī entomologs Jānis Saulītis (Dabas aizsardzības pārvalde). Kopīgi tulkosim ainavu, iepazīsim augus un atklāsim kritalu pasauli!
Tūres noslēgumā Turaidas baznīcā plkst. 15.00 muzicēs ģitāristi Egils Leimanis un Gustavs Gailītis. Visi dalībnieki bez maksas tiks cienāti ar mielastu. Pulcēšanās pārgājienam no plkst. 10.30 stāvlaukumā pie muzeja kases. Dalība ainavu tūrē: biļete ieejai muzejā (https://www.turaida-muzejs.lv/cenas/), iepriekš piesakoties: ej.uz/TuraiduRudeni, jo vietu skaits ir ierobežots.
Pēc tūres tās dalībnieki līdz plkst. 18.00 varēs turpināt ekskursiju Turaidas muzejā. Ekspedīcija ir ģimenēm ar bērniem (no 5 gadu vecuma) draudzīgs pasākums. Sagaidāma staigāšana pa kalniem un lejām, skaistām ainavām un brikšņiem, atsevišķas vietas atkarībā no laikapstākļiem var būt dubļainas.
    Aktuāli, Aktuāli, Jaunumi, Jaunumi, Pasākumi  

Turaidas muzejrezervāts