Latviešu valoda – manas valsts valoda

Latviešu valoda – manas valsts valoda. 19. gadsimts lielo pārmaiņu laiks.

Izglītojošā programma ir paredzēta 4. – 9. klasēm un atbilstoši pielāgota 4. – 6. klasēm un 7. – 9. klasēm. Tā veidota, lai veicinātu skolēnu interesi par latviešu valodu un rosinātu izpratni par latviešu valodas nozīmi valsts un kultūras pastāvēšanā, nacionālas valsts izveides procesos, nācijas izveidē un pastāvēšanā, izmantojot ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis.” Programmas laikā jaunieši pētīs ekspozīcijā redzamo Indoeiropiešu valodu koku, izlasīs dzejoli, kas bijis uzrakstīts vecajā drukā uz Turaidas Šveices mājas 1828. gadā, uzzinās, cik nozīmīgs var būt vienas personas devums visai nācijai, iepazīstot Ati Kronvaldu, noskaidros, vai spēj atpazīt labi zināmus priekšmetus pēc to senāk lietotajiem nosaukumiem, un vingrināsies domas asumā, veidojot mīmes par ekspozīcijā izmantotajiem attēliem.

• Cena grupai : 35.57 EUR+ muzeja ieejas biļetes
  • Programmas ilgums: 1,5 h
  • Cilvēku skaits: līdz 30 personām
  • Norises laiks: 1. maijs – 15. novembris